Barolo & Friends 7.11.2017 – Vanha Ylioppilastalo – Helsinki

30.10.2017

 

Barolo & Friends -tapahtuma nyt toista kertaa Helsingissä!

Tiistaina 7. Marraskuuta 2017 klo 10 – 13 ammattilaiset / klo 14 – 18 kuluttajat
Vanha Ylioppilastalo
Mannerheimintie 3 – Helsinki

Ohjelma ammattilaisille
Klo 10 – 13 Walk Around Tasting

Klo 12 – 13 Master class Barbera Vertikaali: parhaimmat vuosikerrat 2016 – 2005, maistelussa 10 viiniä

Ilmoittautuminen ammattilaisten tilaisuuksiin sähköpostilla: [email protected].com

Muistathan mainita osallistumisesta molempiin tapahtumiin sillä Master Class luennolle on rajoitetusti paikkoja.

Ohjelma kuluttajille
14.00 – 18.00 Walk Around Tasting
14.00 – 15.00 “Barbera expressions”
15.30 – 16.30  “Barolo, Barbaresco and Roero, the three Kings”
17.30 – 18.30  “The great grapes of Piemonte

Kaikki master class luennot ohjaa Sommelier Sandro Minella, Piemonten viinien erityisasiantuntija.

Liput Barolo & Friends kuluttajaosuuteen voi ostaa ennakkoon tekstin lopussa olevasta linkistä.

Mukana on 20 viinintuottajaa Piemontesta

Giacomo Vico – www.giacomovico.it
Bricco Maiolica – www.briccomaiolica.it
Antica Casa Vinicola Scarpa – www.scarpawine.com
Malvirà – www.malvira.com
Silvia Castagnero – www.vinicastagnero.it
Podere Ruggeri Corsini – www.ruggericorsini.com
Grasso Fratelli – www.grassofratelli.com
Costa Catterina – www.costacatterina.com
Monchiero Fratelli – www.monchierovini.it
Produttori di Govone – www.produttorigovone.com
Casa E. di Mirafiore – Fontanafredda – www.fontanafredda.it
Abrigo Orlando – www.orlandoabrigo.com
Olivero Mario – www.oliveromario.com
Paolo Manzone – www.barolomeriame.com
Cascina Bricco Ottavio – www.cascinabriccoottavio.it
Boeri Alfonso – www.boerivini.it
Tenuta L’Illuminata – www.illuminata.it
Travaglini Giancarlo – www.travaglinigattinara.it
Riikka Sukula – www.sukula.com
Josetta Saffirio – www.josettasaffirio.com